Istorie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Istorie
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» rez isto jud 2014
SUNT OBIECT DE MUZEU, CAUT VIZITATOR! ...LA ARAD EmptySam Mar 08, 2014 8:31 am Scris de Admin

» Oli isto locala 2014
SUNT OBIECT DE MUZEU, CAUT VIZITATOR! ...LA ARAD EmptyMar Ian 28, 2014 8:41 am Scris de dana29

» Sarbatoreste Unirea Principatelor Romane la MUZEU! Vizite si ateliere in perioada 22-24 ianuarie
SUNT OBIECT DE MUZEU, CAUT VIZITATOR! ...LA ARAD EmptyMar Ian 14, 2014 10:34 am Scris de ada.stoenescu

» Concursuri diverse
SUNT OBIECT DE MUZEU, CAUT VIZITATOR! ...LA ARAD EmptyDum Mai 12, 2013 4:28 am Scris de george_necsa

» Oli isto faza jud 2013
SUNT OBIECT DE MUZEU, CAUT VIZITATOR! ...LA ARAD EmptyMier Apr 10, 2013 1:51 pm Scris de george_necsa

» Olimpiada locala si judeteana
SUNT OBIECT DE MUZEU, CAUT VIZITATOR! ...LA ARAD EmptyDum Ian 20, 2013 11:36 am Scris de dana29

» SUNT OBIECT DE MUZEU, CAUT VIZITATOR! ...LA ARAD
SUNT OBIECT DE MUZEU, CAUT VIZITATOR! ...LA ARAD EmptyJoi Sept 27, 2012 7:01 am Scris de ada.stoenescu

» Va invitam sa vizitati si magazinul de suveniruri deschis la Complexul Muzeal Arad
SUNT OBIECT DE MUZEU, CAUT VIZITATOR! ...LA ARAD EmptyMar Sept 25, 2012 2:36 am Scris de ada.stoenescu

» Anunt important pentru cadrele didactice
SUNT OBIECT DE MUZEU, CAUT VIZITATOR! ...LA ARAD EmptyMar Sept 25, 2012 2:03 am Scris de ada.stoenescu

Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 25, Sam Mar 19, 2011 12:12 pm
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

SUNT OBIECT DE MUZEU, CAUT VIZITATOR! ...LA ARAD

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

ada.stoenescu

ada.stoenescu

Complexul Muzeal Arad anunta participarea la campania nationala SUNT OBIECT DE MUZEU, CAUT VIZITATOR!.
Campania nationala de promovare a muzeelor din Romania a fost initiata de Reteaua Nationala a Muzeelor din Romania (RNMR), cu sprijinul AFCN si in parteneriat cu cotidianul Romania libera.

Complexul Muzeal Arad va prezenta luni, 1 octombrie, in Romania libera, numarul 6705, povestea unui obiect din muzeu, un artefact extrem de rar in Romania, salvat de arheologii aradeni de pe tronsonul Autostrazii Arad-Timisoara, situl A1_1 Sagu.

Artefactul va fi expus in expozitia de arheologie (Palatul cultural, intrarea dinspre Bd. Dragalina), incepand cu marti, 02 octombrie.

IMPORTANT!
Intrarea este gratuita in luna octombrie pentru toti cei care aduc ziarul Romania libera de luni 1 octombrie 2012.

La Arad, promovarea campaniei Sunt obiect de muzeu, caut vizitator! şi implicit a muzeului se va desfăşura şi cu sprijinul elevilor Grupului Şcolar Francisc Neuman. La finele acestei săptămâni elevii se vor alătura muzeografilor pentru a informa arădenii cu privire la campania iniţiată de Reţeaua Naţională a Muzeelor din România.

Adelina Stoenescu, PR

http://www.museumarad.ro

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum